پایگاه رسمی اینترنتی

كلينيك راديوتراپي

یکی دیگر از  بخشهای مهم و مورد نیاز مددجویان در مسیر درمان سرطان استفاده از دستگاه پرتو درمانی است و عمدتا این روش درمانی به صورت مجزا و یا تلفیقی با شیمی درمانی از سوی پزشک معالج تجویز می‌شود.

پرتو درمانی یا رادیوتراپی، استفاده از پرتوهای یونساز برای از بین بردن یا كوچك كردن بافتهای سرطانی است. هدف از پرتو درمانی از بین بردن حداكثر سلولهای سرطانی با حداقل آسیب به بافت های سالم است و در مسیر تحقق این هدف، بهره‌مندی از پزشکان و کارشناسان زبده و نیز دستگاههای مدرن و مجهز از اهمیت زیادی برخوردار است.

کلینیک راديوتراپي بيمارستان حضرت وليعصر (عج)  نیز با علم به این مسئله سعی نموده  با همکاری پزشکان، فیزیست‌ها وکارشناسان مجرب و دوره دیده و بهره‌مندی از دستگاه پرتودرمانی مدرن بهترین شیوه درمانی را در جهت بهبود حداکثری مددجویان مورد استفاده قرار دهد.

کادر فعال در واحد پرتودرمانی این کلینیک عبارتند از:

پزشك متخصص راديوتراپي انكولوژي: وضعيت باليني شما را به دقت بررسي كرده و بر اساس صلاحديد علمي و تخصصي، لزوم يا عدم لزوم پرتودرماني و موقعيت زماني انجام آن را در توالي با ساير درمانها از جمله جراحي و شيمي درماني تعيين مي كند. در صورتي كه پرتودرماني لازم باشد،  نحوه درمان، ناحيه درمان و ميزان پرتو را به تناسب نوع بيماري شما تجويز مي‌كند.

متخصص فیزیک پزشک: پس از کالیبراسیون دستگاه و براساس اطلاعات به دست آمده از طريق CT-simolision

و نرم افزار PCRT-3D طراحي مناسب را بنحویکه بهترین دوز درمانی به تومور و کمترین دوز به بافتهای سالم برسد را تهيه و پس از محاسبات دوز اشعه و تاييد نهايي جهت انجام پرتودرمانی آنرا به واحد درمان ارسال می نماید.

كارشناسان پرتودرماني: پرونده و طرح درمان را به دقت مطالعه و وضعيت بدن بيمار را در حالت مناسب جهت اجراي طرح درمان بيمار فراهم مي‌سازد و تكنيك خاص درمان بيمار را در وضعيت مطلوب به كار گرفته و دستگاه را براي آن شرايط آماده و پرتودرماني بيمار را با در نظر گرفتن كليه موارد حفاظتي و تخصصي انجام مي‌دهند.انجام مراحل اجرايي جلسات درماني بيمار به عهده اين كارشناسان است. همكاري بيمار هنگام تنظيم وضعيت قرارگيري براي اجراي تكنيك طرح درمان و به كار بستن توصيه هاي آنها حين درمان، موجب دقيق‌تر و مطلوب‌تر اجراشدن درمان بيمار خواهد شد.

راديوتراپي خارجي: بيمار روي تخت درمان در وضعيت خاصي قرار مي گيرد و با ابزار ویژه ای (فیکساتور) در مدت پرتو درمانی ثابت می شود و درحالیکه تنفس آرام و طبيعي در طول درمان ادامه دارد پرتودهی توسط دستگاه رادیوتراپی شتابدهنده خطی شروع و مدت زمان کوتاهی بطول خواهد انجامید.

مسئولین و کادر درمانی و اداري راديوتراپي

کادر راديوتراپي بيمارستان حضرت ولي عصر(عج) متشکل از افراد مجرب و دارای سابقه کاری دربخش مذكور می باشد که تحت نظر دكتر با تجربه و ورزیده انجام وظیفه می نمایند.

- رئیس بخش : جناب آقاي دكتر مجاهد متخصص راديوتراپي و آنكولوژي ، که نظارت مستقیم به بخش را به عهده دارد.

- مديرداخلي : جناب آقاي مهندس سيد محمد رضا محمودي كه مديريت داخلي و مسئوليت IT را به عهده دارند.

- کادر بخش راديوتراپي: فيزيك بهداشت ، فيزيسيست ، مولدينگ ، مهندس دستگاه، كارشناس راديوتراپي

تماس با بخش

جهت ارتباط به بخش راديوتراپي بيمارستان حضرت ولي عصر(عج) با شماره 32889724-32889892 تماس بگيريد.

دسترسي از طريق وبسايت www.vroc.ir نيز امكان پذير مي باشد.

 

 

Untitled 1
Untitled 1

آدرس : قم-بلوار امين ،بلوار جمهوري اسلامي

تلفن تماس : 16-32884310

فكس : 32884318

تمامي حقوق مادي و معنوي اين سامانه متعلق به بيمارستان حضرت ولي عصر ميباشد