پایگاه رسمی اینترنتی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر ابوالفضل ایرانی خواه در مصاحبه با خبرنگار صدا وسیما گفت: با شروع فصل سرما همه ساله بیماری های فصلی مانند آنفولانزا شایع می شود که با ابتدایی ترین استانداردهای بهداشتی می توان از ابتلای افراد به آن جلوگیری نمود.
دکتر ایرانی خواه افزود: رعایت نکات و استانداردهای بهداشتی از جمله شست و شوی مداوم دست ها با آب وصابون ، خودداری از برخورد و همنشینی با افراد مبتلا، مصرف مایعات به اندازه کافی ما را از ابتلا به این بیماری حفظ خواهد کرد.
دکتر ایرانی خواه ضمن اشاره به عدم گزارش آنفولانزای حاد در استان قم افزود: از آنجایی که آنفولانزا یک بیماری ویروسی به حساب می آید، مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک هیچ تاثیری در روند درمان افراد بیمار نخواهد داشت وفقط بدن آنها را به آنتی بیوتیک مقاوم خواهد کرد، پس همشهریان عزیز نه به صورت خودسر آنتی بیوتیک مصرف کنند و نه پزشکان را مجبور به تجویز آنتی بیوتیک نمایند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در پایان ضمن اشاره به تامین تمامی داروهای مورد نیاز مردم خاطر نشان کرد: جای هیچ نگرانی برای مسئولین و مردم شریف استان قم در رابطه با این بیماری وجود ندارد و دانشگاه علوم پزشکی با رصد دقیق و آمادگی کامل در صورت مشاهده هر گونه مورد مشکوک اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

Untitled 1
Untitled 1

آدرس : قم-بلوار امين ،بلوار جمهوري اسلامي

تلفن تماس : 16-32884310

فكس : 32884318

تمامي حقوق مادي و معنوي اين سامانه متعلق به بيمارستان حضرت ولي عصر ميباشد